Odstranění mimických vrásek botulotoxinem

Jak botulotoxin působí?

Každý sval v těle je schopen pohybu jen po podráždění určitým nervem. V nervovém zakončení se nachází dráždící látka, která po uvolnění působí na sval a vyvolává jeho smršťování nebo kontrakci. Botulotoxin zabrání uvolňování dráždící látky a tím přeruší spojení nervu se svalem což zabrání aktivitě svalu nebo potní žlázy. Proto se v neurologii Botulotoxin využívá v léčbě nadměrné, chorobné svalové aktivity: u záchvatovitých křečí končetin a u abnormálních pohybů obličejových svalů.

V estetické medicíně se botulotoxin používá k vyhlazení vrásek a u nadměrného pocení. Dávky v estetické medicíně jsou přibližně nižší než dávky v neurologii.

Vrásky před zákrokem      Vrásky po zákroku

Mimické vrásky

Vrásky ve tváři které jsou výsledkem pohybu obličejových svalů se označuji jako mimické nebo dynamické vrásky. Jsou to : vodorovné vrásky ne čele, mezi obočím a vějířky při zevních očních koutcích (tzv. vraní stopy). Jiné vrásky vznikají v průběhu stárnutí a působením slunečního záření a není je možné ovlivnit aplikací botulotoxinu.

Vrásky před zákrokem Vrásky po zákroku

Délka efektu

Nemusíte mít obavy z bolesti, vpich se provádí velmi tenkou jehlou. Aplikace botulotoxinu do podkožních svalů obličeje omezí jejich aktivity a změlčí nebo vyhladí vrásky, které souvisí s mimikou. Účinek je dočasný, nastupuje během 1 až 2 týdnů, přetrvává obvykle 4 -6 měsíců. Opakovanou aplikací se délka efektu postupně prodlužuje na půl roku i více. Botulotoxin je možno kombinovat s plasticko - chirurgickými výkony či s laserovým ošetřením.

Vrásky před zákrokem Vrásky po zákroku

Korekce kvadratického obličeje (m.masseter)

Korekce obličeje před zákrokem Korekce obličeje po zákroku

Doporučení po zákroku

O určitých lécích a stavech které mohou ovlivnit účinnost botulotoxinu Vás informuje Váš lékař. Doporučujeme v den aplikace vynechat silnou fyzickou zátěž ( sportovní, pracovní) a nenavštěvovat solárium či saunu. Profesionální kosmetické ošetření je možné absolvovat nejdříve 72 hodin od ošetření a domácí kosmetická péče ( odlíčení, aplikace kosmetických přípravků či dekorativní kosmetiky) je možná po 6 hodinách od ošetření.