Odstranění vrásek a obličejových asymetrií

Kyselina hyaluronová – kožní implantát v injekční formě

Kyselina hyaluronová je součástí kožní tkáně a je stejná u všech savců. V kůži, v mezibuněčném prostoru, váže tato látka velké množství vody a tímto:

Mezonitě
  • udržuje prostor mezi pojivovými buňkami a umožňuje jejich dělení
  • zajišťuje transport živin, výměnu látek v kůži
  • váže volné radikály a potlačuje působení okolních škodlivých faktorů na kůži

Během procesu stárnutí objem kyseliny hyaluronové postupně klesá. Tím pokožka ztrácí možnost udržovaní hydratace, dochází ke snížení její hladkosti a vypnutí a začínají se objevovat jemné vrásky, které se postupně prohlubují.

Technika aplikace

Lékař tenkou stříkačkou aplikuje kyselinu hyaluronovou přímo pod vrásku, čímž se vyplní defekt v podkoží a vráska se změlčí až vyhladí. Podstříknutí začínajících, jemných vrásek zpomaluje proces tvorby vrásek, a oddaluje invazivní zákroky.

Asymetrie obličeje a zvětšování rtů

V průběhu stárnutí může dojít k úbytku podkožní tukové tkáně. Esteticky nejvíce překážejí tyto změny na tvářích a pod očima. K vyplnění objemu kožní tkáně se kyselina hyaluronová plošně aplikuje hluboko do podkoží. Zvýrazňujeme hranice červeně rtů, zvětšujeme plnost rtů, vytváříme efekt ohrnutí rtů.

Vrásky před zákrokem Vrásky po zákroku

Způsob účinku kyseliny hyaluronové

Pro využití v estetické medicíně je kyselina hyaluronová připravena v podobě gelu. Preparáty se liší podle velikosti částic gelu. To znamená, že se pro korekci hlubších vrásek aplikují preparáty s většími částicemi.

Kyselina hyaluronová aplikovaná do kůže okamžitě zvyšuje schopnost kůže vázat vodu, posiluje pevnost a pružnost pokožky a podporuje tvorbu nových kolagenních a elastických vláken. Ošetřené častí kůže jsou měkké, poddajné a mají přirozený vzhled.

Vrásky před zákrokem Vrásky po zákroku

Doporučení po aplikaci

Ošetřená oblast by se neměla vystavovat silnému teplu (solárium, sauna) nebo chladu, dokud počáteční zarudnutí a otok nezmizí. Po dobu 6 hodin byste se neměl(a) ošetřené časti dotýkat. Potom je možno omýt se vodou a jemným mýdlem. Používání make–upu se doporučuje také nejdříve 6 hodin po ošetření.

Vrásky před zákrokem Vrásky po zákroku