Léčba celulitidy metodou injekční lipolýzy

Léčba celulitidy ("pomerančové kůže") metodou injekční lipolýzy představuje redukci objemu tukové tkáně v problematických krajinách.

Celulitida

Pomerančová kůže je jedním z nejčastějších estetických problémů dneška a trápí podle posledních průzkumů 80-90 procent žen. Nejčastěji postihuje boky, stehna a hýždě, tedy partie ženského těla, kde se nejvíce usazuje tuk. I když se celulitida může tvořit už u dívek v období dospívání, zřetelněji se projevuje až s postupujícím věkem. Problémy s celulitidou nemají pouze ženy s nadváhou, ale  také ženy velmi štíhlé, dokonce i ty, které pravidelně cvičí nebo dodržují dietu. Celulitida souvisí s prouděním lymfy a k jejímu rozvoji přispívá mnoho faktorů. Léčba celulitidy je dlouhodobá a je třeba kombinovat více metod.

Mezi ně patří mezoterapie – injekční lipolýza. Jedná se o opakovanou mikroinjekční aplikaci kyseliny hyaluronové a enzymatických katalysátorů  do tukové tkáně, čímž dochází k aktivaci vlastních enzymů vedoucích k rozpouštění tuků, většímu prokrvení a usnadnění lymfatické drenáže kožní tkáně. Aplikace účinných látek se provádí jemnými vpichy do postižených lokalit. Injekční lipolýza (injekční rozpouštění tuku) není žádná zázračná metoda k redukci váhy. Je určena pacientům, kteří mají tukové uloženiny, kterých se nemohou zbavit ani dietou, ani zvýšeným pohybem. Je to metoda ke změně kontur těla.

Na rozdíl od liposukce, což je operační metoda k odstranění většího množství tuku, lze tento zákrok provádět ambulantně, bez anestesie, po zákroku se nenosí elastické prádlo, lze jít ihned do práce.

Optimální jsou 4-6 sezení s odstupem 2-4 týdnů. Pacienti udávají výrazné zmenšení obvodu. Tento efekt je dlouhodobý.

Lze ošetřovat tyto  oblasti :

  • podbradek
  • tváře
  • stehna vnější a vnitřní
  • hýždě
  • paže
  • dolní a horní břicho
  • tukové polštářky na ramenou, rukách, kloubech, zádech
  • celulitida 

Počet ošetření je závislý na ošetřované partii, velikosti a u každého klienta je individuální.