Využijte možnost fototerapie

Na našem pracovišti nově zavádíme fototerapii, která patří mezi tradiční a standardní součást dermatologické léčby. Je hrazena zdravotními pojišťovnami.

Obecnou indikací k fototerapii jsou na UV záření reagující dermatózy, kde je lokální léčba nedostačující nebo pro rozsah postižení kůže obtížně proveditelná, na druhé straně pak závažné dermatózy reagující na fototerapii, kdy je celková léčba kontraindikovaná či netolerovaná. Mezi nejčastější indikace patří atopická dermatitida, vitiligo, mycosis fungoides a především psoriáza (lupénka). K méně častým indikacím patří další ekzémy a dermatitidy, chronické urtikarie, akné, pityriasis rosea, pityriasis lichenoides chronica, pityriasis rubra pilaris, prurigo a pruritus, lichen planus.

Díky fotobiologickému výzkumu a technickému pokroku je fototerapie v současnosti považována za účinnou a  relativně bezpečnou léčbu.

Účinky ultrafialového záření na kůži lze označit jako fotobiologické, kdy mezi hlavní patří antiproliferativní a především lokálně imunomodulační /protizánětlivé až imunosupresivní mechanismy. Ultrafialové záření má tlumivé či negativní účinky především na specifické, získané imunitní děje (např. apoptóza T-lymfocytů).

Využíváme fototerapeutické přístroje firmy Daavlin, která patří mezi výrobce UV fototerapie s téměř 40-letou historií. Všechny přístroje jsou vyráběny v USA.

 

7 Series Paravan 311nm

Series Paravan    Daavlin

 

M Series  (ruce - nohy) 311 nm

M Series  M Series

 

DermaPal (hřeben) 311 nm

DermaPal   DermaPal